• +90 212 514 4273
  • info@htcturkiyeservis.com

HTC One X Jelly Bean 4.1.1 Güncellemesi Performans ve Hızlanma Değerleri

HTC One X Jelly Bean 4.1.1 Güncellemesi Performans ve Hızlanma Değerleri

1200x900

HTC’nin üst seviye akıllı telefonlarından One X için Jelly Bean güncellemesi başta Asya olmak üzere Avrupa kıtasında da kullanıcılara sunuldu. 352.87MB boyutundaki güncelleme ile birlikte Android 4.1.1 Jelly Bean’i yükleyen kullanıcılar arabirimde ise Sense 4+ sürümüne kavuştu.

Jelly Bean öncesi Android 4.0.4 ile batarya noktasında sağlanan iyileştirmelerin yanında arabirimde oluşan takılmalar giderilmiş ve performans artışı sağlanmıştı. Daha önce HTC cephesinde yapılan açıklamalara göz attığımızda şirket Jelly Bean güncellemesini ekim ayı içerisinde kullanıcılara sunacağını bildirmişti. Ekim ayının som günlerinde sunulan güncelleme ile önemli yenilikler telefona konumlandırıldı.

Project Butter kapsamında sistem arabiriminde daha hızlı geçişler, daha güvenli ve hızlı bir sistem ayrıca Google’ın dijital asistan hizmeti Google Now ve Sense 4+ ile arabiriminde sağlanan gelişmeler yenilik olarak karşımıza çıktı. İki farklı görünüm sunan yeni galeri uygulaması ile sosyal hizmetlere daha iyi erişim sağlanırken yenilenmiş HTC Watch uygulaması, şifre korumalı sms, ana ekran sayfaları arasında sonsuz geçiş, geliştirilmiş e-posta seçenekleri, klavye iyileştirmeleri, daha iyi pil ömrü ve daha spor(eğlenceli) bir arabirim sunulan yenilikler arasında.

Yukarıda saydığımız yeniliklerin yanında performans bazında da önemli bir artışın sağlandığı gözlenmekte. Jelly Bean sonrası sağlanan performans artışını aşağıdaki test sonuçlarından görebilirsiniz.

AnTuTu (Yüksek olan daha iyi)

Quadrant (Yüksek olan daha iyi)

SunSpider (Düşük olan daha iyi)

kaynak: gsmarena.com

admin

Mesajınızı bırakın