• +90 212 514 4273
 • info@htcturkiyeservis.com

Yıllık arşiv2012

HTC One X Jelly Bean 4.1.1 Güncellemesi Performans ve Hızlanma Değerleri

1200x900

HTC’nin üst seviye akıllı telefonlarından One X için Jelly Bean güncellemesi başta Asya olmak üzere Avrupa kıtasında da kullanıcılara sunuldu. 352.87MB boyutundaki güncelleme ile birlikte Android 4.1.1 Jelly Bean’i yükleyen kullanıcılar arabirimde ise Sense 4+ sürümüne kavuştu.

Jelly Bean öncesi Android 4.0.4 ile batarya noktasında sağlanan iyileştirmelerin yanında arabirimde oluşan takılmalar giderilmiş ve performans artışı sağlanmıştı. Daha önce HTC cephesinde yapılan açıklamalara göz attığımızda şirket Jelly Bean güncellemesini ekim ayı içerisinde kullanıcılara sunacağını bildirmişti. Ekim ayının som günlerinde sunulan güncelleme ile önemli yenilikler telefona konumlandırıldı.

Project Butter kapsamında sistem arabiriminde daha hızlı geçişler, daha güvenli ve hızlı bir sistem ayrıca Google’ın dijital asistan hizmeti Google Now ve Sense 4+ ile arabiriminde sağlanan gelişmeler yenilik olarak karşımıza çıktı. İki farklı görünüm sunan yeni galeri uygulaması ile sosyal hizmetlere daha iyi erişim sağlanırken yenilenmiş HTC Watch uygulaması, şifre korumalı sms, ana ekran sayfaları arasında sonsuz geçiş, geliştirilmiş e-posta seçenekleri, klavye iyileştirmeleri, daha iyi pil ömrü ve daha spor(eğlenceli) bir arabirim sunulan yenilikler arasında.

Yukarıda saydığımız yeniliklerin yanında performans bazında da önemli bir artışın sağlandığı gözlenmekte. Jelly Bean sonrası sağlanan performans artışını aşağıdaki test sonuçlarından görebilirsiniz.

AnTuTu (Yüksek olan daha iyi)

Quadrant (Yüksek olan daha iyi)

SunSpider (Düşük olan daha iyi)

kaynak: gsmarena.com

One X ve One S S-Off ve Super CID İşlemleri Hakkında

HTC One X ve HTC One S modellerinin S-OFF ve süper cid işlemlerini Türkiye’de ilk ve sadece firmamızda yaptırabilirsiniz.. Ayrıntılı bilgi İçin firmamızı arayabilir veya buraya tıklayarak sisteme mail bırakabilirsiniz..

Ayrıca cihazınıza orijinal veya custom rom yükleme,ekran veya dokunmatik arızalarında ve diğer arızalarda orijinal parça değişimi, unlock Türkçe yükleme ve diğer konularda bizi arayabilirsiniz..

                                                                                                            HTC Türkiye Servis

HTC One X 4.0.4 Güncellemesi Yayınlandı

HTC son yayınladığı güncelleme ile arayüzünde oluşan sorunların çoğunu çözmüş görünüyor. 148MB boyutunda olan güncelleme bugünden itibaren ülkemizdeki kullanıcılara ulaşmış durumda. Ayarlar-Telefon Hakkında-Sistem güncellemesi bölümünü kontrol ederek güncellemenin size ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz. Güncelleme boyutunun fazlalığı dikkate alındığında bu konuda bağlantı çeşidi olarak Wi-Fi ağını öneriyoruz.

Güncelleme ile gelen yenilikleri kısaca tekrar hatırlatmak gerekirse; Sense arayüzünde yer alan canlı duvar kağıt takılmaları, 3D efektlerin hızlandırılması ve Sense’nin daha az pil harcaması dikkat çekiyor. Daha öncede belirttiğimiz gibi cihazda güncelleme ile değişen kernel performans artışına sebep olmakta ve performans testlerinde daha iyi sonuçlara yol açmakta.

Yazılım noktasında ise kamera kalitesinin  iyileştirilmesi, iki kamera arası geçiş için yeni bir butona yer verilmesi ve son olarak tarayıcı içinde yapılan değişiklerle HTC One X daha iyi bir performans sergiliyor.

HTC Explorer (HTC Pico) Jtag, Boot Repair Servisi ve Tamir İşlemleri

Yazılım yüklerken, root yapmaya veya recovery yüklemeye çalışırken hard brick (tuğla) diye tabir ettiğimiz duruma gelen, açılmayan, HTC yazısında kalan Sensation XE cihazınızı servisimizde yaptırabilirsiniz. Servis süresi ve ücret bilgisi için firmamızı arayabilirsiniz.

Ayrıca ekran veya dokunmatik dış cam arızalarınız gibi mekanik arızaların tamiri için de bilgi alabilirsiniz..

“Radio boot zone” da denilen bölge tekrar flashlanacak vecihazınızın PDA bölümünün SPL si  1.01.0000 olarak değişecek ve böylece cihazı tekrar kullanılabilir hale getireceğiz. İşlem sonrasında cihazınız “PJ0310000″ model ID’sine sahip olacak.

Servisimize getirmeden önce bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz..

HTC Desire S Jtag Atma, Boot Tamiri ve Diğer Tamir İşlemleri

Resurrecting HTC Desire S is easy. Phone is auto powered on with USB Data Cable connected to the PC while battery is connected.
Some (or all) revisions of HTC Desire S boards have JTAG interface disabled (that is enable MARM JTAG Fuse is blown in the MSM8255 chip). In this case the JTAG may be enabled only by firmware itself. This is done by the FSBL loader, so writing to FSBL area is artificially disabled in the DCC Loader code. DCC Loader will discard all flashing attempts into FSBL zone and will respond with success code as if flashing succeeded. In this way FSBL zone is protected while user still can flash full image files seamlessly.
Resurrector will reflash radio’s boot zone (except FSBL area) and will re-write PDA’s SPL to 0.98.0000version. Additionally to SPL and Radio zones, the zone which contains Model ID is re-flashed too. Thus after resurrection phone will have Model ID = ‘PG8810000’.
There is option to reflash BOOT and RECOVERY zones.
Please note, if your phone has the FSBL loader damaged and MCU has JTAG FUSE blown then there is no way to resurrect your phone via JTAG interface.
To resurrect HTC Desire S:

 •  Solder JTAG cable to HTC Desire S JTAG pads;
 •  Insert batter and connect USB Data cable;
 •  Make sure HTC Desire S is selected in the list of models;
 •  If you use only battery, press Power On key;
 •  Click Resurrect button;
 •  Wait till software signals a successful operation completion;
 •  Disconnect power supply, de-solder JTAG wires;

Now phone is in bootable condition, that is, even if it does not start up normally you can flash it using known flashing methods.
To enter download mode:

 •  Disconnect PC cable;
 •  Insert battery;
 •  Hold ‘Volume Down’ key and press ‘Power ON’ button.

HTC HD7 Türkçe Dil Rom Yükleme İşlemi Servisimizde Yapılmaktadır

Servisimize gelerek veya kargo ile yollayarak cihazınıza aynı gün içinde Türkçe yazılım yükletebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen firmayı arayın..

HTC Flyer Jtag Boot Repair S-Off Tamir ve Servis İşlemleri

Brick olmuş HTC Flyer cihazınızı servisimize getirerek veya göndererek onraımını yaptırabilirsiniz.

DBL alanı hariç radio ve boot bölgeleri tekrar flaşlanacak. 1.11.0003 SPL versiyonunu yeniden yazılacak ayrıca ayrıca spl ve radio bölgelerine model id tekrar eklenecek. Bunun anlamı cihazınız jtag işlemi sonrasında orijinal id ‘Model ID = ‘PG4110000′ şeklinde olacak.

Cihaza isteğiniz dahilinde  ClockworkMod Recovery 4.0.1.4 yüklemesi ve S-Off işlemleri de yapılmaktadır.

HTC Sensation Jtag Atma, Unbrick, Boot Repair İşlemleri

Yazılım atmaya çalışırken veya güncelleme sırasında çöken ve açılmayan HTC Sensation cihazınızı servisimize alarak yeniden kullanılır hale getirebilirz. Ayrıntılı bilgiyi firmamızı arayarak alabilirsiniz.

Resurrector radyo açılış bölgesine yeniden flash atılacak (FSBL alanı hariç) ve PDA SPL  1.18.0000 versiyonunu yeniden yazacağız. Ayrıca SPL ve Radyo bölgelerine, Model numarası içeren bölge de yeniden eklenecek. Cihazınız dirildikten sonra Model ID = ‘PG5813000′ olacak.
BOOT ve Kurtarma bölgeleri reflash için seçeneği bizim elimizde olacak.

HTC EVO 3D (HTC Shooter) Jtag Atma İşlemleri

Detaylı bilgi için firmayı arayınız..

Resurrector will reflash radio’s boot zone (except FSBL area) and will re-write PDA’s SPL version 1.49.0007. Additionally to SPL and Radio zones, the zone which contains Model ID is re-flashed too. Thus after resurrection phone will have Model ID = ‘PG8630000’.
There is option to reflash BOOT and RECOVERY zones.

HTC Sensation XL Jtag Boot Repair / Unbrick Unlock İşlemleri Servisimizde Yapılmaktadır

Yazılım atmaya çalışırken veya güncelleme sırasında çöken ve açılmayan HTC Sensation XL cihazınızı servisimize vererek yeniden kullanılır hale getirebilirz. Ayrıntılı bilgiyi firmamızı arayarak alabilirsiniz.

Resurrector radyo açılış bölgesine yeniden flash atılacak (FSBL alanı hariç) ve PDA SPL 1.25.0004 versiyonunu yeniden yazacağız. Ayrıca SPL ve Radyo bölgelerine model numarası içeren bölge de yeniden eklenecek. Cihazınız dirildikten sonra Model ID = ‘PG3920000′ olacak.
BOOT ve Kurtarma bölgeleri reflash için seçeneği bizim elimizde olacak.