• +90 212 514 4273
  • info@htcturkiyeservis.com

Aylık arşivKasım 2010

Oluşabiliecek Bazı Arızalar

HTC Ekran Arızası
HTC marka telefonlarda; büyüklüğü ve muhafaza zorluğu nedeni ile zaman içinde sorun yaşatan ekranlar görülebilmektedir. Arızalanan veya fiziksel sebeplerden dolayı kırılan, piksel hatası oluşan, çizilen yada dokunmatik hassasiyetsizlik – çalışmama gibi sorunlar yaşatan ekranların değişimi en kısa süre içinde tedarik edilerek 3GE İletişim’in teknik servisi bünyesinde onarılmaktadır.

HTC Şarj Arızası
HTC marka telefonlarda genellikle uyumsuz şarj cihazı kullanımı sonucunda gerçekleşen şarj ve batarya problemlerine rastlanmaktadır. Bu problemler batarya veya şarj cihazının yanı sıra elektronik onarımlarla da 3GE İletişim’in Teknik Servisi’nde onarılmaktadır.

HTC Ses Arızası
HTC marka cihazların hoparlör ve mikrofondan oluşan ses kompanentleri genellikle tozlanma ve tıkanma gibi doğal sebeplerle performansını yitirebilmektedir. Bu tip mekanik ses arızaları 3GE İletişim’in Teknik Servisi tarafından en kısa sürede orijinal yedek parçalarla garantili olarak onarılmaktadır.

HTC Yazılım Gereksinimleri
HTC marka cihazlar açık kaynak kodlu Windows mobile işletim sistemi kullanması sebebi ile kullanıcılarına özgür bir kullanım sunmaktadır. Bu da yazılım programcılığında tecrübesi olan kullanıcıların işletim sistemi üzerinde değişiklikler yaparak cihaz yazılımlarını kişiselleştirebilmesi anlamına gelmektedir. 3GE İletişim bu gibi durumlarda cihazlara fabrika tarafından yüklenen orijinal Rom’ları yüklemektedir. Ayrıca ilave patch uygulamaları, sim kilitleri ve yazılımsal arızalar 3GE İletişim Teknik Servisinde giderilmekte ve uygulanmaktadır.

HTC Kasa ve Kapak Gereksinimleri
HTC modellerinde kapaklar, hareketli ray bağlantıları, tuş takımı gibi kozmetik onarımlar tarafımızca en kısa sürede tedarik edilerek 3GE İletişim Teknik Servisi bünyesinde gerçekleştirilebilmektedir.

J-tag Nedir

Programda veya başka bir sebepten dolayı açılmayan cihazlara JTAG yoluyla tamir yapılır….
JTAG nedir:
kısaca özetlersek elektronikte kullanılan flash belleklerin veya işlemcilerin bord üzerinden hiç sökülmeden borda üzerindeki JTAG pinlerine gerekli pinleri lehimleyerek komple silinip tekrar programlanması olayıdır
her işlemci flaşın programlanmasına izin vermez veya board üzerinde böyle bir işlem için gerekli bağlantı uçları olmayabilir
bu gibi durumlarda flash veya işlemci sökülürek ayrıca bir programlayıcı ile programlanır genelde zahmetli ve zor bir işlemdir genellikle bu noktalara jtag kabloları mikroskop altında lehimlenir..
Örnek G1 JTAG pinleri :

HTC JTAG Atılır Aygıtları:

* HTC Desire Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair CID
* HTC Diamond Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair
* HTC Dream – Google G1 Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair, Activation bypass
* HTC HD2 LEO Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair CID
* HTC Herald Boot repair/Unbrick
* HTC Magic32A Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair
* HTC Magic32B Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair
* HTC Nexus Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair
* HTC RhodiumW Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair
* HTC Rhodium Touch Pro2 Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair, CID
* HTC Topaz Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair
* HTC Touch HD Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair, CID
* HTC Touch2 Mega Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair, CID
* HTC Imagio/Whitestone repair/Unbrick, Unlock, /repair, CID
* HTC Snap – Maple 120, Maple 100repair/Unbrick, Unlock, /repair, CID
* HTC Dash repair/Unbrick, Unlock, /repair, CID
* HTC Tattoo Click 100 Boot repair/Unbrick, Unlock, /repair, CID


Forumdaki yeri için burdan tıkalayınız.

Siz Sorun Biz Cevaplayalım1. Boardda siyasi propaganda, dini icerikli mesajlar, genel ahlaka aykiri küfürlü yazi, hakaret benzeri yazilar yazilamayacaktir. Ayni sekilde, baska bir board katilimcisini yada ücüncü bir sahsi kücültücü veya hakaret edici yazi yazilamaz.

2. Board katilimcilari yeni bir konu basligi acmadan önce o konunun boardta mevcut olup olmadigini kontrol etmeliler. Bunun icin boardun arama özelligi kullanilabilir. Ayni isimli veya ayni tartismalari iceren konular acilamaz.

3. Yöneticiler her yazilan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karsilastiginizda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

4. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bagirmak anlamina gelecegi icin kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayiniz.
Konu basliklarini konunun icerigini ifade eden sekilde secmeniz gerekiyor. (yardim, lütfen, kisiye özel gibi basliklar derhal silinebilir.

5. Boarda yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir.

6. Üye olurken ahlaksiz isim secmek, imzalara Siyasi Amacli yazilar, reklam yapmak ve resim olarak (1 resim, 120 x 90 en 5 kb den büyük resimler kullanmak – Resim ve link kullanma yasaklandi Siganturda zaten) yasaktir. Resim olarak kesinliklen din yada politika ilgili bir resim olmamali ve kesinliklen bir partinin simgesi olan seyinde olmamasi gerekiyor !!!
Eger bu kural cigneniyorsa, üyenin kullandigi resim hemen silinip, elinden resim koyma hakki alinabilir !!!
Bu ilk defa olmus olsa bile, bu sadece adminlerin takdirine kalmis birseydir.

7. Boarda hic yazi yazmiyanlarin yada uzun zaman boarda giris yapmiyanlarin üyeligi silinme durumlari olabilir.

8. Kesinliklen konularda banada banada diye konulari sisirmek ve mail adresimi yazdim oraya gönder yasaktir.
– paylasmak isteniyorsa birsey, ya biryere yüklensin yada MOD lardan birine gönderilsin.
– mail topliyanlar icin yerde dolasan yem olur.
– Ve de bazen kendini ele verebilecek ip ucu (t-online adresleri ve gercek ismini iceren mail adresleri)

9. Yöneticiler, yazilan yazinin konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazildigina karar verirlerse yaziyi uygun bölüme aktarir veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi yönetici yetkisindedir.

10. Board Yönetimi tarafindan, ayni kisinin birden fazla rumuz veya isimle, farkli kisilermis gibi ayni konuda görüs belirttigini tespit etmesi durumunda, kisinin tüm mesajlari silinir ve boarda girisi yasaklanir.Yine buna bagli olarak ayni kisinin birden fazla e-mail adresi ile basvurarak farkli isimler ile yazdiginin tespit edilmesi durumunda boardla iliskisi kesilecektir.

11. Bu board gönüllü ve amatör katilim anlayisiyla fikir alis-verisinde bulunulmasi icin kurulmustur. Amac disi kullanilmamasi gerekmektedir.

12. Boardun isleyis ve kurallari konusunda katilimcilari bilgilendirmek boardun veya moderatörlerin görevi degildir. Katilimcilar bu kurallari okuyup uymak zorundadir.

13. Board kurallarina uymayan katilimcilarin boarda yazi yazmasi engellenecektir. Bu islem ihtar verilmeden de yapilabilir

14. Forumlarda baska bir sayfanin yada boardun tanitimini yapmak yasak. Bu Signatur icinde gecerli.
Sadece ve sadece Linkler forumunda serbestdir !

15. Ahlak disi konular acmak, ftp de yada edonkey de xxx ariyorum yada sunuyorum demek yasak

16. Malesef spor hakkinda konusmayi türk milleti olarak beceremiyoruz. Futbol konusunu burada israr ile sürdürmemeye calismamiz ve bir cok önlem almamiza ragmen bu konuyu sorunsuz sekilde yürütmeyi beceremedik.
Bu yüzden dolayi futbol konusu acan kisiler 2 hafta ceza alacaklardir.
Ilk önce sadece acan kisileri cezali hale getirdigimiz icin, bazi uyanik kisiler ohh acan oldu zaten ben ceza almayacagim diye yine yorumlarina devam ettigi icin bundan sonra bu konulara yazan kisilerde 2 hafta ceza almasina karar verdik. Lütfen bu konuya dikkat edelim, etmeyenleri tatli dille uyaralim.

17. Boardda üyelerin birbirine laf atmasi, tartismasi vede boardun huzurunu kaciracak seyler yapmasi yasaktir. Eger bir üye ile sorununuz varsa, bunlari PM ile yapin ama konularin icinde halletmeye calismayin. Aksi takdirde tartisan 2 tarafada ceza verilecektir. 18. Konu acip o konularda kendi refID sini vererek buradan ticari cikar saglamaya calisan kisilerin üyelikleri belirli süre kapatilacaktir. Eger amaci sadece buradan cikar saglamak diye algilanir ise, üyeligi tamamen kapatilacaktir.

Board kurallari her zaman degistirebilir ve degistikten sonra hemen gecerlidir. O zaman öyle bir kural yoktu diye itiraz edilemez.

HTC Türkiye Forumu.